Yükleniyor

evet, pixelimiz boldur!

Yıllardır en iyi olduğumuz işi yapıyoruz; dijital zanaat.

Kurumsal firmaların dijital dünyadaki hayatlarına pixel pixel destek oluyor, işimizi ilk günkü heyecanla yapıyoruz.

Hizmetler

Çoğu web tasarım ajansının yaygın olarak kullandığı hazır tasarım çalışmalarından ziyade her firmanın, her markanın kurumsal kimliğine uygun bir şekilde özgün, günümüz dijital trendlerini içinde barındıran ve tüm cihazlar ile uyumlu olan web siteleri tasarlıyoruz.

İşini internete taşımak ve ürünlerini internetten satmak isteyenler için hazır e-ticaret temaları dayatmadan, ücretsiz ve hazır e-ticaret sistemleri kullanmadan, satır satır kendimiz kodladığımız e-ticaret sistemimiz tecim ile pratik çözümler üretiyoruz.

Standart web tasarım isteklerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan özel web projeleri için günümüz teknolojilerini kullanarak, özgün ve çözüm odaklı web yazılımları geliştiriyoruz.

Markaların, firmaların insanlar üzerinde bırakmak istedikleri etkinin çok önemli olduğunu biliyor ve sektörle uyumlu, hedef kitleyi yakalayan, akılda kalıcı, el emeği logolar tasarlıyoruz.

Photoshop ile hazırlanmış web sitesi arayüz tasarımlarını Psd dosyası halinde alıp, güncel ve modern tag yapısı kullanarak, tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde, Html olarak kodluyoruz.

Bireysel ve kurumsal anlamda en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medyada, içerik takvimleri oluşturuyor, hedef kitleye nereden ulaşılacağını belirliyor, etkileşim kuruyor, raporlu ve sonuç odaklı çalışıyoruz.

Günümüz reklamcılığının modern yorumu olan dijital reklamlar ile kurumsal firmaların potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi için Google Ads, Facebook Business gibi reklam servisleri kullanıyor ve etkili dijital pazarlama stratejileri uyguluyoruz.

PSD TO HTML
Psd to Html
Psd to Html

Psd to Html

Her tasarım katmanlardan oluşan bir hayal gücüdür ve bu hayal gücünün gerçeğe dönüşebilmesi kodlarla mümkündür.

Web sitesi hazırlarken arayüz tasarlamak için bir çok tasarım programı kullanılmaktadır. Adobe Illustrator ve Corel Draw gibi grafik tasarım programlarının yanı sıra üretim amacı arayüz tasarımı olan Adobe Xd ve Sketch gibi programlar da vardır ve ciddi bir kullanıcı sayısına da sahiptirler. Fakat arayüz tasarımı amacıyla üretilmese de Adobe Photoshop şüphesiz yıllara meydan okuyan ve arayüz tasarımı konusunda da en çok tercih edilen tasarım programıdır. 

Photoshop programında arayüz tasarımı hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus katmanlı ve gruplu, yani düzenli çalışma sistemidir. Bu şekilde çalışılmayan arayüz tasarımlarının katman listesi çok karmaşık olmakta, zaman ve efor kaybına sebebiyet vermektedir. Sorunlu bir Psd dosyasını düzenlemek ekstra bir emek ve çaba gerektirecektir. Hazırlanan arayüz tasarımı ne kadar düzenli, ne kadar temiz olursa, Html olarak kodlanması da bir o kadar hızlı ve düzenli olacaktır. Ayrıca kullanılacak olan dpi değeri, renk modu ve ebatlar da dikkat edilmesi gereken diğer hususlardır. 

Arayüz tasarımı Html olarak kodlanırken, Css yardımıyla da yazılmış olan kodlar tasarımdaki gibi şekillendirilir. Ayrıca tasarımda kullanılmayı düşünülen carousel, modal, tooltip gibi önemli noktalara da dikkat edilerek ilgili eklentiler tedarik ve entegre edilmelidir. Html kodlama sırasında projenin responsive destekli olması için genellikle Bootstrap kullanılmaktadır. Bir framework olan Bootstrap, entegre edildiği projeye responsive dahil olmak üzere bir çok tasarımsal ve yazılımsal özellik eklemektedir.

Tüm bunların yanı sıra hazırlanan arayüz tasarımındaki düşünceler, kullanılan eklentilerin haricinde tarayıcı üzerinde anlık çalışması gereken küçük yazılımlara da ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda Javascript dili kullanılarak ve genellikle projeye entegre edilmiş olan jQuery kütüphanesi kullanılarak, gerekli olan Javascript kodları da yazılmaktadır.

Arayüz tasarımının her sayfası tek tek Html olarak kodlandıktan sonra, responsive özelliği dikkate alınır. Her cihazın ekran boyutu tek tek test edilerek, gerekli olan kod güncellemeleri de yapılır. Test ve güncellemelerin ardından Psd to Html işlemi tamamlanmış olur.

Pixelibol olarak web tasarım konusunda özgün arayüz tasarımları hazırlıyor ve içerik yönetim sistemine entegre etmeden önce doğru bir işleyiş açısından tasarımları Html olarak kodluyoruz. Arayüz tasarımı tarafımızca yapılmayan ve Html talebi olan projelerde ise arayüz tasarımını Psd dosyası halinde alıyor, güncel ve modern tag yapısı kullanarak, tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde, Html olarak kodluyor ve sorunsuz teslim ediyoruz.

PROJELER

PROJELER
HİZMET TALEBİ

TERCİH EDENLER

NE DEDİLER?

Pixelibol

Çevremdeki herkese tavsiye edebildiğim, kalitesine şahit olduğum güzel insanlar

Yusuf Avcı

Avreka

Pixelibol

Uzun yıllardır tanıdığım, yaptıkları işe güvendiğim harika bir ekip..

Bilal Yılmaz

Netliva

Pixelibol

Pixelibol ekibi beraber çalıştığımız tüm projelerde çok güzel işler çıkardılar. Çok teşekkür ederiz.

Ertuğrul Sağlam

Hosteva