Yükleniyor

evet, pixelimiz boldur!

Yıllardır en iyi olduğumuz işi yapıyoruz; dijital zanaat.

Kurumsal firmaların dijital dünyadaki hayatlarına pixel pixel destek oluyor, işimizi ilk günkü heyecanla yapıyoruz.

Hizmetler

Çoğu web tasarım ajansının yaygın olarak kullandığı hazır tasarım çalışmalarından ziyade her firmanın, her markanın kurumsal kimliğine uygun bir şekilde özgün, günümüz dijital trendlerini içinde barındıran ve tüm cihazlar ile uyumlu olan web siteleri tasarlıyoruz.

İşini internete taşımak ve ürünlerini internetten satmak isteyenler için hazır e-ticaret temaları dayatmadan, ücretsiz ve hazır e-ticaret sistemleri kullanmadan, satır satır kendimiz kodladığımız e-ticaret sistemimiz tecim ile pratik çözümler üretiyoruz.

Standart web tasarım isteklerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan özel web projeleri için günümüz teknolojilerini kullanarak, özgün ve çözüm odaklı web yazılımları geliştiriyoruz.

Markaların, firmaların insanlar üzerinde bırakmak istedikleri etkinin çok önemli olduğunu biliyor ve sektörle uyumlu, hedef kitleyi yakalayan, akılda kalıcı, el emeği logolar tasarlıyoruz.

Photoshop ile hazırlanmış web sitesi arayüz tasarımlarını Psd dosyası halinde alıp, güncel ve modern tag yapısı kullanarak, tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde, Html olarak kodluyoruz.

Bireysel ve kurumsal anlamda en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medyada, içerik takvimleri oluşturuyor, hedef kitleye nereden ulaşılacağını belirliyor, etkileşim kuruyor, raporlu ve sonuç odaklı çalışıyoruz.

Günümüz reklamcılığının modern yorumu olan dijital reklamlar ile kurumsal firmaların potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi için Google Ads, Facebook Business gibi reklam servisleri kullanıyor ve etkili dijital pazarlama stratejileri uyguluyoruz.

PROJELER

PROJELER
HİZMET TALEBİ
Özgün Web Tasarım

Özgün Web Tasarım

Halis Elciman
8 OCAK 2019

Türk Dil Kurumu'nun tanımına göre özgün "yalnız kendine has bir nitelik taşıyan, nitelikleri bakımından benzerlerinden ayrı ve üstün olan, orijinal" anlamlarına gelmektedir. Özgün olmak her alanda olduğu gibi dijital dünyada da önemlidir ve özellikle firmaların, kurumsal kimliklerinin yansıtıldığı özgün bir web sitesine sahip olmaları gerekmektedir.

Özgün web tasarımı hazırlanırken kurumsal kimlik baz alınmalıdır. Kullanılacak olan yazı tipleri, renkler, görseller kurumsal kimlik dışına çıkılmadan, firmayı en iyi yansıtacak şekilde seçilmelidir. Özel tasarım olarakta adlandırılan özgün web tasarım işleminde süreç firma ile sürekli irtibat halinde olunarak, firma tarafından istenen tasarım revizeleri dikkate alınarak devam etmektedir. Firmaların tasarım aşamasında revize talep etmeleri en doğal haklarıdır.

Özel tasarımların hazırlanma işlemi projenin büyüklüğüne ve türüne, firmanın gösterdiği ilgiye göre haftalarca ya da aylarca sürebilir. Yazılım aşamasına geçilmeden önce, firmaların tasarım sürecini adım adım takip etmesi, son haline onay vermesi projeyi ve iki tarafın emeğini de güvence altına almaktadır.

Web tasarım sektöründe özel tasarım yerine hazır şablon da sıkça kullanılmaktadır. Wordpress gibi hazır altyapılar için internette bir çok ücretli ve ücretsiz tema bulunmaktadır. Bu temalar satın alınarak veya ücretsiz indirilerek, firmaların kurumsal kimliklerine uygun hale getirilerek (ki çoğu zaman sadece firma logosu eklenmekte) kullanılmaktadır. Hazır şablon, template kullanan çoğu web tasarım ajansı, sitenin yazılımına aşina olmadığı için sonraki aşamalarda ve güncellemelerde gelen isteklere çözüm bulamamaktadır. Özellikle ücretsiz demo verebilen, aynı tasarımı yüzlerce kuruluşa satabilen web tasarım ajansları, genellikle bu şekilde çalışmaktadır. Hazırlanacak olan demo, özgün web tasarım işleminin büyük bir bölümünü kapsadığından dolayı, kabul edilmeyen demo sonucunda, firmaya özel hazırlanan tasarım ve sarf edilen emek maalesef çöp olmaktadır. Bu nedenle özgün web tasarım yapan ajanslar demo ile çalışmamaktadırlar. 

Firmaların kurumsal kimlikleri dikkate alınarak hazırlanan ve onay alan özgün web tasarımı için sonraki adım yazılım aşamasıdır. Front-end ve back-end süreçlerinin tamamlanmasının ardından içerik girişleri yapılmakta ve test işlemleri başlatılmaktadır. Yapılan testlerin ve tüm sürecin ardından firmalar özgün web sitesi sahibi olmaktadırlar.

TERCİH EDENLER

NE DEDİLER?

Pixelibol

Çevremdeki herkese tavsiye edebildiğim, kalitesine şahit olduğum güzel insanlar

Yusuf Avcı

Avreka

Pixelibol

Uzun yıllardır tanıdığım, yaptıkları işe güvendiğim harika bir ekip..

Bilal Yılmaz

Netliva

Pixelibol

Pixelibol ekibi beraber çalıştığımız tüm projelerde çok güzel işler çıkardılar. Çok teşekkür ederiz.

Ertuğrul Sağlam

Hosteva