Yükleniyor

evet, pixelimiz boldur!

Yıllardır en iyi olduğumuz işi yapıyoruz; dijital zanaat.

Kurumsal firmaların dijital dünyadaki hayatlarına pixel pixel destek oluyor, işimizi ilk günkü heyecanla yapıyoruz.

Hizmetler

Çoğu web tasarım ajansının yaygın olarak kullandığı hazır tasarım çalışmalarından ziyade her firmanın, her markanın kurumsal kimliğine uygun bir şekilde özgün, günümüz dijital trendlerini içinde barındıran ve tüm cihazlar ile uyumlu olan web siteleri tasarlıyoruz.

İşini internete taşımak ve ürünlerini internetten satmak isteyenler için hazır e-ticaret temaları dayatmadan, ücretsiz ve hazır e-ticaret sistemleri kullanmadan, satır satır kendimiz kodladığımız e-ticaret sistemimiz tecim ile pratik çözümler üretiyoruz.

Standart web tasarım isteklerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan özel web projeleri için günümüz teknolojilerini kullanarak, özgün ve çözüm odaklı web yazılımları geliştiriyoruz.

Markaların, firmaların insanlar üzerinde bırakmak istedikleri etkinin çok önemli olduğunu biliyor ve sektörle uyumlu, hedef kitleyi yakalayan, akılda kalıcı, el emeği logolar tasarlıyoruz.

Photoshop ile hazırlanmış web sitesi arayüz tasarımlarını Psd dosyası halinde alıp, güncel ve modern tag yapısı kullanarak, tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde, Html olarak kodluyoruz.

Bireysel ve kurumsal anlamda en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medyada, içerik takvimleri oluşturuyor, hedef kitleye nereden ulaşılacağını belirliyor, etkileşim kuruyor, raporlu ve sonuç odaklı çalışıyoruz.

Günümüz reklamcılığının modern yorumu olan dijital reklamlar ile kurumsal firmaların potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi için Google Ads, Facebook Business gibi reklam servisleri kullanıyor ve etkili dijital pazarlama stratejileri uyguluyoruz.

PROJELER

PROJELER
HİZMET TALEBİ
Responsive Nedir? Neden Önemlidir?

Responsive Nedir? Neden Önemlidir?

Halis Elciman
7 OCAK 2019

İngilizce bir kelime olan responsive, "duyarlı, uyumlu" anlamlarına gelmektedir. CSS3 teknolojisinin tarayıcılar tarafından desteklenmesinin ardından kullanılmaya başlanan responsive kodlama ile günümüzde duyarlı web siteleri hazırlanmaktadır.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve güç geçtikçe gelişmesiyle birlikte, web sitelerine yapılan ziyaretlerin yoğunluğu da masaüstü cihazlardan mobil cihazlara geçmiştir ve masaüstü cihaz kullanımı her geçen gün giderek azalmaktadır. Web sitesine mobil cihaz kullanarak bağlanan kullanıcıların, en iyi deneyimi yaşayabilmeleri için web sitesinin hızlı, basit ve kullanılabilir olması gerekmektedir.

Bir web sitesinin her cihazda sorunsuz ve uyumlu bir şekilde kullanılabilmesi için her cihazın ekran boyutunun dikkate alınması ve bu ekran boyutlarına göre de responsive kodlaması yapılmış olmalıdır. Mobil cihazların ekran boyutlarına göre duyarlı bir hale getirilen web sitesinde, mobil internetin hızı da düşünülerek gereksiz materyaller kaldırılmalı ve tıklanabilir tüm ögeler dokunulabilecek şekilde birbirlerinden ayrılmalıdır. Web sitesi mobil cihazlarda ne kadar sade ve ne kadar basit olursa, kullanışlılıkta o kadar artmaktadır. 

Ayrıca arama motorları da kullanışlılığa çok önem vermekte ve özellikle kullanıcılar tarafından yapılan mobil aramalarda duyarlı web sitelerini daha ön planda göstermektedir. Hatta arama sonuçlarında web sitesinin mobil uyumlu olup olmadığını da belirtmektedir. Mobil arama sonuçlarında ön sıralarda olmak tabi ki sadece responsive sebebiyle olmamaktadır. Sıralama kriterlerini açık ve şeffaf bir şekilde açıklamayan arama motorları özgün içerik, hız, backlink gibi bir çok kriterin yanında mobil uyumluluğa da çok önem vermektedir.

Günümüz şartlarında mobil uyumluluk artık zorunlu bir hale gelmiştir. Bu nedenle web sitesi hazırlanırken responsive kodlama mutlaka yapılmalıdır.

TERCİH EDENLER

NE DEDİLER?

Pixelibol

Çevremdeki herkese tavsiye edebildiğim, kalitesine şahit olduğum güzel insanlar

Yusuf Avcı

Avreka

Pixelibol

Uzun yıllardır tanıdığım, yaptıkları işe güvendiğim harika bir ekip..

Bilal Yılmaz

Netliva

Pixelibol

Pixelibol ekibi beraber çalıştığımız tüm projelerde çok güzel işler çıkardılar. Çok teşekkür ederiz.

Ertuğrul Sağlam

Hosteva