Yükleniyor

evet, pixelimiz boldur!

Yıllardır en iyi olduğumuz işi yapıyoruz; dijital zanaat.

Kurumsal firmaların dijital dünyadaki hayatlarına pixel pixel destek oluyor, işimizi ilk günkü heyecanla yapıyoruz.

Hizmetler

Çoğu web tasarım ajansının yaygın olarak kullandığı hazır tasarım çalışmalarından ziyade her firmanın, her markanın kurumsal kimliğine uygun bir şekilde özgün, günümüz dijital trendlerini içinde barındıran ve tüm cihazlar ile uyumlu olan web siteleri tasarlıyoruz.

İşini internete taşımak ve ürünlerini internetten satmak isteyenler için hazır e-ticaret temaları dayatmadan, ücretsiz ve hazır e-ticaret sistemleri kullanmadan, satır satır kendimiz kodladığımız e-ticaret sistemimiz tecim ile pratik çözümler üretiyoruz.

Standart web tasarım isteklerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan özel web projeleri için günümüz teknolojilerini kullanarak, özgün ve çözüm odaklı web yazılımları geliştiriyoruz.

Markaların, firmaların insanlar üzerinde bırakmak istedikleri etkinin çok önemli olduğunu biliyor ve sektörle uyumlu, hedef kitleyi yakalayan, akılda kalıcı, el emeği logolar tasarlıyoruz.

Photoshop ile hazırlanmış web sitesi arayüz tasarımlarını Psd dosyası halinde alıp, güncel ve modern tag yapısı kullanarak, tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde, Html olarak kodluyoruz.

Bireysel ve kurumsal anlamda en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medyada, içerik takvimleri oluşturuyor, hedef kitleye nereden ulaşılacağını belirliyor, etkileşim kuruyor, raporlu ve sonuç odaklı çalışıyoruz.

Günümüz reklamcılığının modern yorumu olan dijital reklamlar ile kurumsal firmaların potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi için Google Ads, Facebook Business gibi reklam servisleri kullanıyor ve etkili dijital pazarlama stratejileri uyguluyoruz.

PROJELER

PROJELER
HİZMET TALEBİ
Dijital Pazarlamanın Avantajları

Dijital Pazarlamanın Avantajları

Halis Elciman
1 ARALIK 2018

Dijital dünyada yer almanın ve online pazarlamanın ne kadar gerekli olduğu, internetin hayatımızı kolaylaştırdığı ve zorunlu bir ihtiyaç haline geldiği düşünüldüğüne, kabul edilebilir bir gerçektir. Dijital pazarlama, yıllardır yapılan geleneksel pazarlamanın yerine geçer mi bilinemez fakat dijital pazarlamanın avantajları düşünüldüğünde, gereklilikten ziyaden giderek zorunluluk haline geldiği söylenebilir.

Gerçek dünyanın, geleneksel pazarlamanın aksine dijital dünyada yapılan online pazarlama ile herkes eşit ve rekabet ortamı da oldukça adildir. Özellikler kobiler ve küçük işletmeler, büyük bütçelerle geleneksel pazarlama yapan büyük rakipleriyle dijital pazarlamada kolayca rekabet edebilmektedir. Fakat yapılacak olan rekabet, her ne kadar dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamaya göre daha ucuz ve ekonomik olsa da, bütçenin doğru kullanılmasıyla etkili olabilmektedir. Bütçe geleneksel pazarlamada olduğu gibi dijital pazarlama da çok önemli bir konu olduğu için takip edilecek strateji çok iyi planlanmalı ve reklamların organik olarak yayılması da hedeflenmelidir.

Geleneksel pazarlamada ölçülebilirlik pek mümkün değilken dijital pazarlama oldukça kolaydır. Reklamlar sadece verilen hizmeti, sunulan ürünü anlatmaktan ziyade ayrıntılı bir çok veri toplamaktadır. Reklamı kaç kişi tarafından görüldüğü, bu kişilerin yaş aralığı, ilgi alanları, kullandıkları cihaz gibi bir çok veri ayrıntılı bir şekilde dijital pazarlamada raporlanmaktadır. Yapılan web sitesi ziyaretleri, alışverişler, bilgi istekleri anında haber verilmekte ve müşteri ile etkileşim kurulmaktadır. Ayrıca alınan sonuçlara göre hangi reklamın devam edeceği, hangi reklamın iptal edileceğine karar vermek oldukça kolaylaşmaktadır.

Hedef kitlesini iyi bilen ve tanıyan firmalar dijital pazarlamada daha başarılı olmaktadır. Verilen reklamlar veya paylaşımlar sayesinde, kitleye uygun bir üslupla mesaj vermek ve verilen mesajın kitle tarafından nasıl karşılandığını görmek, sonraki adımlar ve sonraki kampanyalar için önemli bir deneyim kazandırmaktadır. Gelecek kampanyaların başarısı bu deneyimler sayesinde giderek artmaktadır.

Nüfusu en yüksek ülkeden bile daha kalabalık olan dijital dünyada yapılan pazarlama, reklamları ülke sınırlarından öteye taşımaktadır. Dünyanın diğer ucundaki potansiyel müşterilere geleneksel pazarlama yapmak çok büyük bütçeler gerektirirken, dijital pazarlamada bu bütçe ülke sınırları için belirlenen bütçe ile neredeyse aynı kalmaktadır.

Sürekli kendini geliştiren teknoloji ve her geçen gün artan internet kullanımı ile adım adım daha fazlasını vaat eden dijital pazarlama, müşterileri fiziksel olarak hiç bir zorluğa sokmadan aksine kendi evinin rahatlığında alışveriş yapabilme imkanı sağlamaktadır. Geleneksel pazarlamada müşterileri harekete geçirmek büyük bir çaba ve emek isterken, dijital pazarlama müşterinin bir kaç tık yapmasını sağlayarak kolaylıkla harekete geçirmektedir.

TERCİH EDENLER

NE DEDİLER?

Pixelibol

Çevremdeki herkese tavsiye edebildiğim, kalitesine şahit olduğum güzel insanlar

Yusuf Avcı

Avreka

Pixelibol

Uzun yıllardır tanıdığım, yaptıkları işe güvendiğim harika bir ekip..

Bilal Yılmaz

Netliva

Pixelibol

Pixelibol ekibi beraber çalıştığımız tüm projelerde çok güzel işler çıkardılar. Çok teşekkür ederiz.

Ertuğrul Sağlam

Hosteva